7 września w miejscowości Dzbańce (woj. opolskie) firma Top Farms Głubczye, w ramach obchodów 20-lecia istnienia, zorganizował uroczystości dożynkowe. Święto plonów było okazją do wspólnego spotkania pracowników spółki z okolicznymi rolnikami. W dożynkach uczestniczył wiceprezes Mariusz Olejnik.

6-8 września Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach zorganizował po raz XXXII Barzkowickie Targi Rolne Agro Pomerania. Każdego dnia odbywało się kilkadziesiąt wystaw i pokazów. 7 września w trakcie targów odbyły się dożynki pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. W uroczystościach uczestniczył Feliks Skotnicki, prezes Związku Pracodawców Rolnych w Szczecinie wraz z  licznie przybyłą grupą osób należących do związku.

6 września w siedzibie Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w Warszawie odbyło się seminarium "Konsumpcja cukru w Polsce". Referat przedstawił dr inż. Piotr Szajner. Cukier jest strategicznym produktem w krajowej i unijnej gospodarce żywnościowej. Dynamika produkcji cukru w Polsce jest większa niż zużycia - branża jest eksporterem netto. W ostatnim roku eksport cukru  wyniósł 850 tys. ton. Cukier jest produkowany w Polsce w ilości ok. 2-3 mln ton rocznie. W posiedzeniu uczestniczyła Beata Trzcińska z biura Federacji.

5 września Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych wraz z firmą Agroyoumis zaprosiło rolników na Dzień Soi. Konferencja odbyła się w gospodarstwie rolnym Jerzego Hławiczka w Pielgrzymowicach (woj. śląskie). W trakcie spotkania omówiono perspektywy rozwoju uprawy soi w najbliższych latach w Polsce, a także udzielono szeregu praktycznych porad agrotechnicznych. W spotkaniu uczestniczył wiceprezes Mariusz Olejnik.

4 września w warszawskiej siedzibie Towarzystwa Ekonomistów Polskich Mariusz Olejnik, wiceprezes zarządu Federacji ZPDiWR spotkał się z Ewą Balcerowicz, wiceprzewodniczącą rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Spotkanie dotyczyło dopracowania szczegółów organizacyjnych związanych z konferencją organizowaną wspólnie z naszą organizacją 24 września br. w Warszawie.

z Życia Federacji, 4-7 września,