24 listopada w Polanicy-Zdroju odbył się XXX Sprawozdawczo-Wyborczy Walny Zjazd Członków Dolnośląskiego Związku Dzierżawców i Właścicieli Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu. Nowym prezesem związku został wybrany Roman Jankowski, który jest także wiceprezesem zarządu Federacji. Zjazd uwieńczyła uroczysta gala podczas której wręczono Dolnośląskie Kłosy 2017 oraz złote odznaki organizacyjne. Całość zakończyła uroczysta kolacja i Andrzejkowy Bal Dzierżawców. Federację reprezentował Mariusz Olejnik, wiceprezes zarządu.

23 listopada w siedzibie biura Federacji w Warszawie odbyło się posiedzenie zarządu i członków organizacji. Tematem spotkania było wypracowanie stanowiska dotyczącego projektu ustawy o zmianie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego i kierunkowych propozycji zmian w przepisach prawa regulujących dzierżawę nieruchomości rolnych.

22 listopada w gmachu Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie Kancelaria Prezydenta RP zorganizowała debatę "Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o polskiej wsi" z udziałem głowy państwa. Federację reprezentowali: Zygmunt Jodko, członek zarządu Federacji, Zbigniew Studniarski, członek rady Federacji, Aleksander Dargiewicz, dyrektor biura Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej oraz Barbara Jaworska z biura Federacji.

22 listopada w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się II edycja Forum Rolników i Agrobiznesu, w trakcie której dyskutowano o najważniejszych kwestiach dla polskiego rolnictwa. W forum uczestniczył Mariusz Olejnik, wiceprezes zarządu Federacji.

20 listopada na Stadionie Narodowym odbyło się piąte spotkanie z cyklu "Narodowe Wyzwania w Rolnictwie". Konferencja została podzielona na panele: ekonomia -+ inwestujemy z głową, agrotechnika, trzoda chlewna, produkcja mleka oraz sady i ogrody. W spotkaniu uczestniczyła Barbara Jaworska.

Z ŻYCIA FEDERACJI,