Spotkanie Porozumienia Rolników Opolszczyzny Opole, 9 Lutego 2016

Pięć organizacji rolników tworzy zawiązane kilkanaście lat temu Porozumienie Rolników Opolszczyzny. Ma ono wzmocnić reprezentację tej grupy zawodowej wobec rządu i samorządów oraz bronić zawodowych i społecznych interesów producentów rolnych z regionu.
9 lutego w siedzibie Opolskiego Związku Producentów Rolnych odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Izby Rolniczej w Opolu, Opolskiego Związku Rewizyjnego Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych w Opolu, Związku Śląskich Rolników w Opolu, Opolskiego Związku Rolników i Organizacji Społecznych w Opolu oraz Opolskiego Związku Producentów Rolnych . Przewodniczył Mariusz Olejnik prezes Opolskiego Związku Producentów Rolnych.
W czasie spotkania przyjęto stanowisko w kwestiach istotnych dla producentów rolnych woj. opolskiego oraz ustalono ,że będą uczestniczyć wspólnie w rozmowach z władzami w regionie, z agencjami i inspekcjami administracji państwowej, przedstawicielami samorządów czy firm działającymi w otoczeniu rolnictwa. Wszyscy przedstawiciele członków porozumienia zapowiedzieli, że w najbliższym czasie organizacja chce zapobiegawczo zaapelować do rządu, by odpowiednie krajowe agendy zajmujące się rolnictwem zainteresowały się bardzo trudna sytuacją w rolnictwie.
Porozumienie będzie spotykać się systematycznie. Zaplanowano jako szczególnie ważne spotkanie z wojewodą opolskim. Odbędzie się niebawem. Porozumienie zamierza przedstawić wojewodzie problemy nurtujące rolników z gospodarstw małych , średnich i dużych towarowych.

Oprac. H.W.

Komentarze zablokowane