Spotkanie on-line organizacji inicjatywy #HodowcyRazem

11 lutego odbyło się spotkanie organizacji rolniczych inicjatywy #HodowcyRazem.

W pierwszej części spotkania przedstawiciele organizacji poinformowali o działalności w swoich związkach w ostatnim okresie. Ustalono przygotowanie przez przedstawicieli organizacji  rolniczych działających w inicjatywie #HodowcyRazem  odpowiedzi na pismo  z dnia  12 stycznia 2022 r. w sprawie przestawionego   przez Komisję Europejską projektu wytycznych w sprawie pomocy państwa w sektorach rolnym i leśnym oraz na obszarach wiejskich.

Następnie poruszono temat nadmiernego zużycia antybiotyków w hodowli zwierząt. Aktualnie nie wiemy co dzieje się z antybiotykami po opuszczeniu hurtowni. Prace w MRiRW nad powstanie elektronicznej książki leczenia zwierząt przeciągają się. W związku z tym uzgodniono wysłanie do Ministra Rolnictwa jako inicjatywa #HodowcyRazem Apelu o przyspieszenie prac nad wprowadzeniem elektronicznej książki leczenia zwierząt (eKLZ).

Uczestnicy dyskutowali także nad presją KE na zakaz promocji mięsa czerwonego i wina.

 

Następnie dyskutowano nad wyemitowanym w TVN24 nagraniem „Śmierć kur” połączonym z dyskusją. Dyrektor Krajowej Izby Drobiarstwa Dariusz Goszczyński odniósł się do tego tematu i oświadczył, że całe nagranie zawiera szereg nierzetelności i uderza w polskich hodowców. Więcej na ten temat na stronie: https://hodowcyrazem.pl/2022/02/09/oswiadczenie-krajowej-rady-drobiarstwa-izby-gospodarczej-w-sprawie-manipulacji-w-materiale-tvn24/

Komentarze zablokowane