Spotkania w sprawie restrukturyzacji firmy Top Farms Głubczyce, której dzierżawa kończy się 31.12.2023 r.

W dniu 17 lutego br. odbyły się na prośbę OT KOWR w Opolu dwa spotkania w sprawie restrukturyzacji firmy Top Farms Głubczyce.

 

W pierwszym spotkaniu w godz. 9.00- 12.00 wzięli udział: Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR Jacek Malicki, Zastępca Dyrektora Zespołu Gospodarowania Zasobem Mirosław Borzym, Dyrektor Oddziału Terenowego KOWR Opole Waldemar Janeczek, Zastępca Dyrektora OT KOWR Opole Dariusz Chodorowski, Prezes Zarządu Top Farms Głubczyce Łukasz Krechowiecki, Członek Zarządu Top Farms Głubczyce Krzysztof Tkacz, Przewodniczący Związku Zawodowego w Top Farms Janusz Gużda i Prezes Opolskiego Związku Producentów Rolnych Mariusz Olejnik.

Członkowie Zarządu firmy Top Farms przedstawili i omówili prezentację dotyczącą m.in. historii firmy, działalności w obecnym czasie i perspektywach na przyszłość. Aktualnie firma zatrudnia 250 osób, w tym 200 na umowę o pracę, produkuje 18,5 mln litrów mleka, posiada 3200 sztuk zwierząt (krowy mleczne i jałówki), uprawia głównie ziemniaki, buraki cukrowe, zboża i ziemniaki. Ponadto zajmuje się nasiennictwem, biologizacją, kontraktacją, prowadzi szkołę rolniczą, zajmuje się działalnością społeczna i charytatywną.

Przedstawiciele Top Farms wnioskują o umożliwienie im udziału w przetargu na część gruntów z ok. 10 tys. ha na utworzenie Ośrodka Produkcji Rolniczej rok przed zakończeniem umowy dzierżawy. Dyrektor Jacek Malicki przekazał, że przeanalizuje sprawę i spotka się ponownie z przedstawicielami Top Farms Głubczyce.

Drugie spotkanie, które rozpoczęło się o godz. 12.00, także zostało zorganizowane przez KOWR. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Dyrekcji Generalnej KOWR i OT KOWR Opole, rolnicy powiatu głubczyckiego, delegaci Powiatowej Izby Rolniczej w Głubczycach i Zarząd Izby Rolniczej w Opolu. Spotkanie dotyczyło zagospodarowania gruntów po wygasającej umowie Spółki Top Farms Głubczyce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze zablokowane