Gala Konkursu ROLNIK- FARMER ROKU

XVIII Gala Konkursu Rolnik- Farmer Roku odbyła się 18 lutego br. w Warszawie.

Rolnik- Farmer Roku jest jednym z najstarszych plebiscytów w kraju, promując nowoczesne rolnictwo i wykorzystanie funduszy unijnych na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od 28 lat nagradza liderów w zakresie produkcji rolnej, wdrażania innowacji w gospodarstwach, ochrony środowiska czy współpracy z instytucjami naukowo- badawczymi.

Finaliści konkursu to rolnicy, którzy odnoszą sukcesy nie tylko w produkcji i modernizacji gospodarstw, ale także w handlu na rynkach światowych. Dla zwycięzców zostały wręczone statuetki „Złote Jabłko”.

Na Gali obecnych było wielu gości, w tym Pan Wicepremier Henryk Kowalczyk, Pan Krzysztof Ardanowski, Pan Jerzy Chróścikowski, Pan Jacek Malicki i inni. Federację reprezentował Pan Waldemar Rolewski Wiceprezes Zarządu. W bieżącej edycji konkursu w zmaganiach o tytuł ROLNIK–FARMER ROKU uczestniczyło 241 rolników z całej Polski. Do finału zakwalifikowano 28 gospodarstw. Ostateczne kapituła wyłoniła 8 laureatów w różnych kategoriach gospodarstw: produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, działalność wielokierunkowa, sadownictwo, produkcja warzyw, alternatywne źródła dochodu, agroturystyka, produkty regionalne i tradycyjne.

 

Link do wydawnictwa okolicznościowego XVIII edycji Konkursu: https://farmer-roku.pl/wp-content/uploads/2022/02/farmer2022_web1.pdf

Komentarze zablokowane